Rast i rëndë për familjen Gjeli, ndërron jetë 19 vjeçari nga Drenasi (FOTO)

Një lajm aspak i mirë. Ashtu siq raporton Gazeta Sinjali për një aksi.dent trafiku në rrugën Drenas- Skenderaj, ku dy persona pësuan lëndime të rënda dhe u dërguan në spital për trajtim mjekësor. Fatkeqësisht, njëri prej tyre ka humbur jetën, thonë burimet nga Emergjenca. Gjithnjë siq shkruan Sinjali, mësohet se bëhet fjalë për Andrit Gjelin, […]

Continue Reading

Luizi tallet dhe ironizon me banorin e ri – Bledin: Duhet të bëjë 3 kërkesa me shkrim, 2 emaile dhe 7 fakse për me fol

Që nga hyrje e tij në shtëpinë e Big Brother mbrëmjen e djeshme, banori i ri, gazetari Bledi Mane ka ngjallur polemika. Mëngjesin e sotëm mes Luizit dhe Bledit u krijua një debat pasi ky i fundit u ankua për gërhitjen e Luizit gjatë natës. Duke biseduar me Kristin dhe Oltën, Luizi shprehet i nervozuar […]

Continue Reading

Super goli i Edon Zhegroves kundër Lyon në Kupën Franceze (VIDEO)

Mesfushori sulmues i Kosovës, Edon Zhegrova, po shkëlqen te skuadra e tij franceze, Lille. Pas golit në fundjavë ndaj Rennes, 23-vjeçari ka shënuar një supergol në ndeshjen e Kupës së Francës ndaj Lyonit. Edon Zhegrova shënoi golin e barazimit në minutën e 64-të, duke çuar shifrat në 2-2, transmeton Teleshkronja post. Aksionin e bukur dhe […]

Continue Reading

Real Madridi me mungesa ndaj Al Ahlyt, formacionet zyrtare për gjysmëfinale

Ekipi spanjoll i Real Madridit do të luaj sonte ndaj skuadrës egjiptiane Al Ahly, në ndeshjen gjysëmfinale të Kpës së Botës për klube. Ndeshja zhvillohet në ”Stade Moulay Abdallah” në qytetin e Rabat të Morokos, më fillim nga ora 20:00, shkruan IndeksOnline. Mbretërit kanë disa mungesa të rëndësishme në këtë përballje, ku mungojnë portieri Courtois, […]

Continue Reading

Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku lë Kosovën për Shqipërinë?

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku shumë shpejt do ti bashkohet kombëtarës se Shqipërisë. Televizioni Kanal10 siç raporton, Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta marrë shumë shpejt. 25-vjeçari kishte qenë pjesë e grupmoshës U21 të Kosovës, ndërsa debutimin me kombëtaren A të […]

Continue Reading