4 klube në rradhë presin syhapur për ta rrëmbyer CR7 nga Manchesteri

Napoli thuhet se është i interesuar për Cristiano Ronaldon, i cili ka kërkuar të largohet nga Manchester Unitedi dhe gara për të pritet të jetë e fortë me disa skuadra të mëdha evropiane.

Sipas mediumit The Times, pesë herë fituesi i Topit të Artë i tha Manchester Unitedit se dëshiron të lejohet të largohet nëse një ofertë e përshtatshme arrin këtë verë, kryesisht për shkak të dështimit të tyre për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve.

Tani mediumi i njohur The Athletic shkruan se Chelsea, Bayern Munich dhe Napoli janë në garë për legjendën portugeze, pasi disa raporte sugjeruan se Roma po bënte një qasje për të.

Ndërsa Napoli ka përparësinë ndaj Romës në atë që është në Ligën e Kampionëve këtë sezon, kalimi në Stadio Diego Armando Maradona do të ishte ende tepër i pamundur.

Ai u largua nga Seria A vetëm vitin e kaluar nga Juventusi, rivalët më të mëdhenj të napolitanëve, ndërsa Napoli gjithashtu ka ndërmarrë një fushatë për uljen e kostove për të ulur faturën e pagave.

Kjo ka bërë që ata të lënë Lorenzo Insigne dhe Dries Mertens të largohen si lojtarë të lirë, ndërsa Kalidou Koulibaly mund të shitet nëse ai refuzon një ulje page.

Të gjithë këta elementë e bëjnë të pamundur idenë që Napoli të mbulojë pagën e Ronaldos, i cili fiton rreth 30 milionë euro në sezon.

Mund të ketë një mënyrë për të paguar për transferimin, që është se Napoli është i vetmi klub i madh në Itali që prodhon vetë fanellat e veta.

Prandaj, ata mund të mbledhin të gjitha fitimet nga shitja e tyre në vend që t’i ndajnë ato me një sponsor të fanellave.