BRUKSEL / E FUNDIT: Kryeministri Albin Kurti sot jep dorëheqje

BRUKSEL: Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do ta zhvillojnë takimin e nivelit të lartë në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi të lehtësuar nga Bashkimi Evropian.

Sot Kurti ka udhëtuar për në Bruksel për t’u takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuciq, si dhe të dy liderët paraprakisht i pret takim i ndarë me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Me një njoftim në faqen e tij në FB, Milaim Zeka ka njoftuar sot se Albin Kurti sot jep dorëheqje, transmeton Teleshkronja Post.

Ja njoftimi i tij i plotë:

Sipas burimeve te mia, Albin Kurti nuk do ta nenshkruaje marreveshjen

Pas kesaj, ai do te jep doreheqje.

Me kete veprim, Albini do ta shkaterroje Kosoven, edhe veten…!!!

Kaq per kete moment