Lista e kandidatëve për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje

Favoriti kryesorë i zgjedhjeve të 14 shkurtit, Lëvizja Vetëvendosje pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe numër dy Vjosa Osmani.

Glauk Konjufca në këtë listë renditet i treti, i pasuar nga Vasfije Krasniqi dhe Avni Dehari.

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga lista e Vetëvendosjes:

1 Albin Kurti

2 Vjosa Osmani Sadriu

3 Glauk Konjufca

4 Vasfije Krasniqi

5 Avni Dehari

6 Albulena Haxhiu

7 Arben Vitia

8 Donika Gërvalla

9 Gani Krasniqi

10 Shqipe Selimi

11 Liburn Aliu

12 Hekuran Murati

13 Armend Muja

14 Arbërie Nagavci

15 Adnan Rrustemi

16 Haxhi Avdyli

17 Fatmire Kollçaku

18 Mimoza Kusari Lila

19 Haki Abazi

20 Ardian Gola

21 Rozeta Hajdari

22 Xhelal Sveçla

23 Saranda Bogujevci

24 Faton Peci

25 Fitore Pacolli

26 Hydajet Hyseni

27 Hysamedin Feraj

28 Jahja Koka

29 Yllza Hoti

30 Hajrulla Çeku

31 Bajram Mavriqi

32 Besim Muzaqi

33 Doarsa Kica Xhelili

34 Fitim Uka

35 Tinka Kurti

36 Fitim Haziri

37 Arbëreshë Hyseni Kryeziu

38 Arbër Rexhaj

39 Dimal Basha

40 Burim Karameta

41 Enver Dugolli

42 Arijeta Rexhepi

43 Valon Ramadani

44 Valdet Januzaj

45 Albana Morina Xharra

46 Agon Batusha

47 Fatmir Humolli

48 Jeta Statovci

49 Alban Hyseni

50 Hysen Durmishi

51 Arta Bajralia

52 Arion Thaqi

53 Ali Tafarshiku

54 Angjelina Krasniqi

55 Artan Abrashi

56 Rrustem Leti

57 Shqipe Metaj Isufi

58 Luan Aliu

59 Labinotë Demi Murtezi

60 Adriana Matoshi

61 Avni Zogjani

62 Mirsad Shkreta

63 Arjeta Fejza

64 Nasuf Bejta

65 Gazmend Gjyshinca

66 Jetmira Vrenezi

67 Nijazi Isaku

68 Drita Millaku

69 Eman Rrahmani

70 Mefail Bajqinovci

71 Hatixhe Hoxha

72 Ekrem Mustafa

73 Fjolla Ujkani

74 Enver Haliti

75 Mentor Arifaj

76 Vendenis Lahu

77 Gegë Lleshi

78 Mimoza Shala

79 Visar Korenica

80 Gresa Bytyqi

81 Halil Thaçi

82 Mirlinda Tishukaj

83 Hysni Mehani

84 Lumnije Mikullovci

85 Milazim Salijaj

86 Bernarda Radoncic

87 Edmond Pruthi

88 Blerim Gashani

89 Liri Loshi

90 Agime Gashaj

91 Adnan Ademi

92 Rreze Duli

93 Xhafer Berisha

94 Albana Gashi

95 Alban Bajrami

96 Leonora Sfarqa

97 Shpejtim Arifi

98 Besnik Zeqiraj

99 Jehona Ferizi

100 Ilir Aliu Kapiti

101 Nazlie Bala

102 Uran Halimi

103 Jeton Lajqi

104 Nita Bakalli Istrefi

105 Abdyl Gashi

106 Driton Hyseni

107 Orges Tafilaj

108 Shenaj Shala

109 Gramos Agusholli

110 Salih Zyba

Lista e plotë e AAK’së, ministri Selimi i 100’i

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),.

Si përherë kësaj liste i prin kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.
Pas tij pasojnë edhe zëvendëskryeministri në detyrë, Besnik Tahiri me numër pesë, deputetin Bekë Berisha me numër tre, si dhe kryesuesen e Grupit Parlamentar të AAK’së, Albena Reshitaj.

Habia e kësaj liste është vendosja e Ministrit të Drejtësisë në detyrë, Selim Selimit, në vendin e 100’të.

Lista zyrtare e kandidatëve për deputetë nga PDK-ja

Sot, pasdite si shumica e partive politike në Kosovë, edhe Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë.

Asaj i prinë kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, i pasuar nga Uran Ismaili, Eliza Hoxha e Bedri Hamza.

Memli Krasniqi është i pesti në listë i pasur nga mbesa e Hashim Thaçit.

1 ENVER HOXHAJ

2 URAN ISMAILI

3 ELIZA HOXHA

4 BEDRI HAMZA

5 MEMLI KRASNIQI

6 EVGJENI THAÇI-DRAGUSHA

7 XHAVIT HALITI

8 BAJRUSH XHEMAILI

9 BLERTA DELIU-KODRA

10 ABELARD TAHIRI

11 MËRGIM LUSHTAKU

12 GANIMETE MUSLIU

13 RASHIT ÇALAJ

14 FERAT SHALA

15 ARIANA MUSLIU-SHOSHI

16 RAMIZ KELMENDI

17 ELMI REÇICA

18 BESA ISMAILI-AHMETI

19 SYLEJMAN ÇERKEZI

20 NEZIR ÇOÇAJ

21 VALDETE IDRIZI

22 KUJTIM GASHI

23 KURTAN KAJTAZI

24 LULJETA VESELAJ-GUTAJ

25 RAMË VATAJ

26 RRUSTEM MUSA

27 MEXHIDE MJAKU-TOPALLI

28 HAJDAR BEQA

29 ILIR TAHIRI

30 KRISTINA GASHI-BYTYQI

31 FATON ABDULLAHU

32 ARDIAN KASTRATI

33 FLORETË ZEJNULLAHU

34 ISAK SHABANI

35 SEJDI HOXHA

36 XHEVAHIRE IZMAKU

37 ILIR KURTISHI

38 MENDUH ABAZI

39 DONJETA BYTYQI

40 IMRI ILAZI

41 ARBEN FETOSHI

42 ALBINA LLESHI

43 HYZER RIZANI

44 RRAHMAN JAKUPI

45 GRESË BARALIU

46 GËZIM KRASNIQI

47 SKENDER UKAJ

48 BESA BUÇINCA

49 VALON GRABOVCI

50 FADIL NURA

51 VESA BROJA

52 ISA HAJDARI

53 HISEN BERISHA

54 HYRIJE XHEMAJLAJ-THAQI

55 FADIL BEKA

56 BESIM HALIMI

57 AGIME ROSHAJ

58 ARBEN GECAJ

59 ASLLAN BAJRAMI

60 SHQIPE ZOGU

61 QAZIM QESKA

62 SABEDIN VISHI

63 KOSOVARE MURSELI

64 NAIM MUSLIU

65 KADRI KRYEZIU

66 ARTA NALLBANI

67 SADIK HALITJAHA

68 ISA HAJRIZI

69 SAFETE MALIQI-QORMEMETI

70 PETRIT HAJDARI

71 ARGJENT TASHOLLI

72 JONA ARIFI

73 ABDYL BAJRAMI

74 MEVLEDIN MAZREKU

75 DIANA SHEHU-DEVAJA

76 BETIM ELEZAJ

77 FITIM SELIMI

78 PRANVERA MEROVCI

79 ARBEN DAUTAJ

80 HEVZI XHELILI

81 JETMIRE SKERAJ

82 MUSLI GUCATI

83 BUJAR KUKLECI

84 RAJMONDA KRASNIQI

85 HAKI MORINA

86 MUHAMET GUBETINI

87 FLUTRA HOTI

88 VETON FIRZI

89 FATMIR DUGOLLI

90 LUMTURIJE BYTYQI-HASANI

91 RUZHDI KURTISHAJ

92 KASTRIOT KRASNIQI

93 FLORIDA BAJRAKATRI

94 SHABAN KASTRATI

95 IBRAHIM CEKA

96 MIHANE KODRA-BEKTESHI

97 SEVDI DERNJANI

98 ALI STUBLLA

99 ADELINA GRAINCA

100 BUJAR CAKOLLI

101 FLORIM KRYEZIU

102 ZIJUSH AHMETI

103 SAMI HOXHA

104 AVDULLAH MUSLIU

105 GANI NEZIRI

106 GARIP SAHITI

107 GAZMEND BYTYQI

108 LULZIM ABAZI

109 BEKIM HAXHIU

110 DONJET BISLIMI

Zgjedhjet nacionale për parlamentin e Kosovës mbahën me 14 shkurt 2021./TeleshkronjaPost/