Ndërron jetë nëna e tre ish-ushtarëve të UÇK-së nga Llapushniku i Drenasit

Në moshën 83 vjeçare ka ndërruar jetë nëna Shukrije (Fana) GASHI nga Llapushniku, komuna e Drenasit, njofton TeleshkronjaPost. Dada Shukrije ashtu siç e thërrisnin bashkëfshatarët ishte një Nënë malësore, e guximshme, mikpritëse, e dashur dhe më shumë sfida në jetë. Ajo ishte imazhi me i mirë i një njeriu të mençur, të dashur e punëtore, […]

Continue Reading

Deputetja dhe e mbijetuara e masa*krës së vitit 1999, Saranda Bogujevci: Kam vendosur të bëhem nënë pa pasur burrë

Saranda Bogujevci, një e mbijetuar e masakrës së vitit 1999 në Podujevë, e nënkryetarja e kuvendit Saranda Bogujevci, i ka reaguar ashpër deputetit të VV-së, Visar Korenicës i cili tha se është kundër ligjit për riprodhim pasi sipas tij cenhet familja. Deputetja e VV-së, Bogujevci, tha se ajo ka vendosur t’i besojë shkencës dhe të […]

Continue Reading

“Dua të futem në Big Brother”/ Qytetari shkoi në tubim me kalë nga Laçi, ja thirrja që ka për Luizin

Shan Lugja vjen nga Laçi në Tiranë me kalë për të marrë pjesë në tubimin kombëtar të opozitës. Në një intervistë për “Shqipëria live”, ai tregon se udhëton për gjashtë orë më kalin, që e quan Zoga. “Kam zgjedhur kalin, sepse kali është simbol. E ka pasur heroi ynë Skënderbeu, e ka pasur Isa Boletini. […]

Continue Reading