Debati në Big Brother: Zbulohet farë ndodhi, Zhaklina dhe Efi u zunë në prapaskenë ?

Gjatë shfaqjes së fundit të “Big Brother VIP Albania”, Efi Dhedhes ka diskutuar ashpër me dy kritikët, Zhaklina Lekatari dhe Arbër Hajdari. Opinionistët e formatit

Kritikët e akuzuan se ajo ndryshoi sjelljen e saj ndaj Luiz Ejllit pasi nuk e kishte mbështetjen e publikut dhe se i jep të drejtë edhe kur gabon.

Më pas, Efi kërkoi të largohet nga shtëpia, duke thënë se nuk mund të durojë presionin e kritikëve, të cilët sipas saj kishin një qëllim personale ndaj saj.

“Unë dëshiroj të largohem tani nga ky vendbanim. Nuk mund të duroj më presionin e kritikëve të cilët kanë një qëllim personal ndaj meje dhe nuk dua të humbas nervat dhe të ndjehem keq shpirtërisht me këto sjellje personale. Nuk mund t’i rezistoj më. Nuk kam ndryshuar sjelljen time ndaj Luizit. Ti ke frikë të bësh një hap përpara. Pas debateve të mia me Arbërin dhe Zhaklinën në studio, gjërat nuk janë më të njëjta. Kam pasur konflikte me këta dy njerëz. Nuk mund t’i duroj më. Unë nuk do të prish gjendjen time shpirtërore për ty dhe Zhaklinën, jo”, u shpreh Efi.

Por, çfarë ndodhi midis tyre përveç përplasjeve të shfaqura në “Big Brother Prime live“?

zhaklina, Teleshkronja Post

Në rrjetet sociale, shoqja e Efit ka publikuar disa mesazhe nga bisedat e tyre. Në biseda, Efi shprehet se është sulmuar nga Zhaklina dhe tregon se Zhaklina iu afrua në fytyrë duke kërkuar që të bëjë zhurmë.

“Zhaku më sulmoi keq. Më goditi në fytyrë duke kërkuar të bëjë zhurmë. Do ta kisha vrarë atë. Është plotësisht injorante, dhe më hodhi kërcënime që mbështesin dhunën dhe i pëlqen bullizmi”, tha Efi në mesazhin e dërguar shoqes së saj, siç raporton “Panorama Plus“.

Duke kërkuar që opinionistët të flasin edhe për atë që ka ndodhur mes tyre jashtë kamerave, duket se Efi u referua këtij episodi. / TeleshkronjaPost.com