Erdogan i këndon ezanin foshnjës së mbijetuar nga tërmeti [VIDEO]

, Teleshkronja Post

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka vizituar të hënën në mbrëmje të mbijetuarit nga tërmeti, të cilët po trajtohen në spital në Stamboll.

R. Erdogan ka vizituar një foshnjë të porsalindur, e cila bashkë me nënën e saj i ka mbijetuar tërmetit.

I pari i shtetit turk ka kënduar ezanin në veshët e foshnjës së porsalindur dhe e ka quajtur atë me emrin Ayshe Betyl, transmeton TeleshkronjaPost.

Pamjet janë publikuar nga televizioni turk TRT Haber. Shiko videon:

Shqiptari nga Shkodra dhuron 1 milion dollarë për të prekurit nga tërmeti në Turqi

Momentin e tërmetit në Turqi: Infermieret vrapuan për të shpëtuar foshnjat në inkubatorë