Erling Haaland dhe pasioni i tij për makinat magjepsëse Mercedes AMG, AUDI RS dhe xhevahirë të çmueshëm

Erling Haaland është një nga lojtarët më të talentuar në futbollin botëror. Por, përveç pasionit të tij për lojën, ai gjithashtu ka një pasion të fortë për makinat magjepsëse. Në fakt, shpesh shihet në rrugë duke drejtuar makinat e tij të luksit.

Nëse do të kishim qenë në këmbët e tij, do të kishim bërë të njëjtën gjë. Teleshkronja Post ka marrë një vështrim të ngushtë në koleksionin e tij mbresëlënës të motorëve, duke përfshirë disa prej modeleve më të ndritshme dhe më luksoze në treg.

Me një kontratë fantastike prej 375,000 £ në javë në Manchester City, Haaland nuk është vetëm një nga lojtarët më të mirë në botë, por gjithashtu një nga më të pasurit. Dhe të ardhurat e tij i shpenzon kryesisht për makinat e tij luksoze.

Haaland ka një Audi RS 6 Avant, e cila është një nga makinat e tij më të preferuara dhe të përdorura në përditshmëri. Ky model është i dizajnuar me kujdes, me goma të performancës dhe një paketë me shije të brendshme që e bën udhëtimin e tij të përditshëm më të këndshëm.

Por, Haaland nuk ndalet këtu. Ai ka një Range Rover Sport, një makinë e dizajnuar me kujdes që ofron një eksperiencë të vërtetë luksoze. Kjo makinë përmban fenerët dixhital LED dhe një sistem zëri Meridian që siguron një udhëtim me stil. Ndërsa ndenjëset elektrike masazhuese janë një shtesë e mrekullueshme që i lejon atij të pushojë mes ndeshjeve të vështira.

, Teleshkronja Post

Gjithashtu, Haaland është i ndjeshëm ndaj modeve dhe tendencave të reja në botën e makinave. Në Dortmund, ai u pa duke drejtuar një Mercedes-AMG GLE Coupe, një makinë me stil dhe elegancë që u bë shumë e famshme në Gjermani.

Lajme të tilla me detaje mund ti lexoni në rubrikën tonë SPORT.

Haaland nuk ka vetëm një pasion të fortë për futbollin, por gjithashtu për makinat magjepsëse. Koleksioni i tij mbresëlënës i motorëve është një dëshmi e qartë e kësaj pasioni. /TeleshkronjaPost.com/