Goli i mrekullueshëm i Vinicius Jr nga 25 metra kundër Man City

Goli i mrekullueshëm i Vinicius Jr nga 25 metra kundër Man City në minutën e 36-te të ndeshjes së gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve në Santiago Bernabeu mes ‘Qytetarëve’ dhe ‘Los Blancos’.

Në këtë ndeshje spektakolare, Vinicius Jr, lojtari brazilian i Real Madridit, tregoi një aftësi jashtëzakonisht të lartë në shënjestër, duke shënuar një gol të pabesueshëm nga një distancë e gjatë.

Ndeshje me tempo tejet të lartë dhe intensitet të fortë nga të dy ekipet, ndeshja po dominohet nga Manchester City, mirpo Real Madridi po luan shum bukur me kundërsulme, shkruan TeleshkronjaPost.

Shikojeni golin e bukur nga braziliani Vinicius Junior kundër Manchester City në pjesën e parë në minuten e 36-të të takimit: