“I kërkoj falje Luizit, i vetmi që më ka dashur në atë shtëpi”

Kejvina është rikthyer në rrjete sociale me një deklaratë pas ngjarjes që mori vëmendjen e të gjithëve pak kohë më parë.

Kejvina i ka kërkuar falje publikut për gjestin që bëri ndaj Luizit dhe theksoi se me të do të mbeten miq gjithmonë, transmeton Teleshkronja Post.

Postimi i plotë i Kejvinës:

“Kejvina e Big Brother VIP dhe Kejvina e jetës reale.

Sa herë më duhet të flas për veten, e bëj gjithmonë me autoironi dhe kurrë asnjëherë me pompozitet dhe me mendimin e të qenit një njeri i rëndësishëm.
Nuk është e rëndësishme për mua fama, se sa njerëzorja, nuk është i rëndësishëm viraliteti i një videoje, se sa një veprim mirësie i bërë edhe pa e ditur kush, po duke goditur në zemrat e atyre që më kuptojnë, mirëkuptojnë dhe këto ditë kanë qenë të shumtë. Jo që nga dalja ime nga BB VIP, por pas furtunës e stuhisë që mu desh të përballoj. Por dua ta nis nga fillimi, këtë sqarim për një temë që do më shoqërojë gjatë në memorien time dhe në atë të të gjithë shqiptarëve.

Kur mora ftesën për t’u bërë pjesë e shtëpisë më të famshme dhe më të komentuar në Shqipëri isha entuziaste. Entuziaste dhe mirënjohëse për mundësinë që mu dha, që t’i tregoja njerëzve që do më ndiqnin nga shtëpia 24 orë në 24, Kejvinën e vërtetë. Atë vajzën e çiltër, me Kejvinën e vërtetë. Atë vajzën e çiltër, me batutën gati, buzëqeshjen e madhe dhe fjalën e mirë për këdo. Kejvinën e shakave, atë të maskave të fytyrës po edhe atë të kuzhinës, të enëve e të punëve të përditshme. Ajo që doja të tregoja dhe e tregova deri diku në fillim, është njeriu solar që unë jam.

Por rrugëtimi në BB VIP nuk janë vetëm batutat, të qeshurat e lojërat. Aty brenda ka mijëra emocione, ka më shumë lot se sa shfaqen e më shumë energji negative se sa duken në ekranin e vogël të televizorit në shtëpitë e të gjithë shqiptarëve. E gjatë kohës që Kejvina, nga ‘Manatia’ shoqja e lojërave të Luizit, shndërrohej në ‘përbindëshin e dhunshëm’ te unë kaluan disa faza, situata të sikletshme të cilat më mbushen, më frynë, më ndikuan dhe më sollën në reagimin e tepruar dhe aspak të hijshëm, për të cilin kam kërkuar falje dhe do të kërkoj falje, pasi unë nuk jam rritur në këtë mënyrë.

Familja ime është një familje që dashurinë e ka shtyllën bazë të jetës, që fjalën e mirë, përqafimin dhe ndihmën e tjetrit e ka vlerë dhe jo detyrë. Por, Kejvina, ajo e jetës së përditshme, ka edhe nerva, reagon me zë të lartë kundër padrejtësive, e ngre zërin dhe nuk pranon të bëhet palë me asnjë gjë që ajo nuk e konsideron të drejtë. Kejvina e BB VIP, ra pre e një manipulimi të turpshëm, por unë nuk jam këtu për t’u viktimizuar.

Jam për të treguar se si ndjehem dhe se di përshkallëzoi situata. Big Brother VIP nuk është formati i lojës që më përshtatet mua. E kam kuptuar me vonesë ndoshta, por kam qenë ende brenda në shtëpi kur kam kërkuar të dalë. Unë duhet të dilja nga ajo shtëpi, sepse vendimi im për t’u futur ishte i gabuar. Por për një gjë jam mirënjohëse dhe këtë e them me plot gojën. Kjo eksperiencë më mësoi të njoh njerëzit e vërtetë, të njoh miqtë nga pseudomiqtë, si brenda ashtu edhe jashtë shtëpisë së Big Brother dhe të rritem.

Të kuptoj që jo çdo njeri që buzëqesh buzëqesh me zemër dhe me qëllime të pastërta dhe miqtë e vërtetë janë ata që të vënë në dukje edhe gabimet. Është momenti që unë t’i kërkoj falje njeriut të vetëm që më ka dashur në atë shtëpi dhe është treguar i vërtetë me mua që ditën e parë dhe deri në të fundit.

Luiz, për mua je miku i mirë i ditëve të para në shtëpi dhe jam e sigurtë që të dy ne e dimë që do jemi njësoj edhe kur të dalësh jashtë. Shoqëria jonë nisi përpara se të niste ‘kryqëzata’ dhe do të vazhdojë edhe më mbrapa. Sepse miqtë këtë bëjnë, qeshin, qajnë, bëjnë batuta, shpesh herë bëjnë edhe gabime, por me rëndësi është që t’i kuptojnë dhe të reflektojnë. Dhe jam e sigurtë që ne të dy do jemi gjithmonë miq. E pres në Manati për drekën e famshme. Ndërkohë, ndjej si detyrim moral t’i kërkoj falje gjithë publikut./TeleshkronjaPost/