I PANDALSHËM: 4 Golat e Cristiano Ronaldos sot ndaj Al Wehdas (VIDEO)

5 herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer me ekipin e tij saudit, Al Nassr në takimin ndaj ekipit Al Wehdas, shkruan Teleshkronja Post.

Al Nassr ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Al Wehdas. Ishte Cristiano Ronaldo i cili shënoi në minutën e 21-të të ndeshjes.

Më pas ishte sërish Cristiano Ronaldo, i cili realizoi në minutën e 40-të të ndeshjes duke dyfushuar rezultatin për ekipin arab, transmeton TeleshkronjaPost.

Ishte sërish Cristiano Ronaldo i cili e kompletoi hat-trikun e tij, duke shënuar nga penalltia në minutën e 51-të.

Se ishte nata e tij dhe po shkelqen e vërtetoj me golin e 4. Ishte sërish Cristiano Ronaldo që shënoi golin e katërt personal sonte në minutën e 61-të të ndeshjes.

Ndeshja përfundoj me rezultat 4-1 në favor të Al Nassr./TeleshkronjaPost/