Këngë e re nga Geasy & Inva Mula dhe MC Kresha – JEM NJO (VIDEO)

Bashkëpunimi i tre artistëve shqiptarë ka krijuar një valë pozitive në botën muzikore shqiptare. Këngëtarja ikonë, Inva Mula, reperët Getto Geasy dhe Mc Kresha janë pjesë e një projekti të ri që synon të sjellë një frymë tjetër në muzikën shqiptare.

Kënga e re e tyre, “Jemi njo”, ka bërë që shumë të ndjekin këtë bashkëpunim me interes, ku sot u publikua kënga në kanalin e BABASTARS në YouTube, shkruan TeleshkronjaPost.

Reperët Getto Geasy dhe Mc Kresha, kanë arritur të krijojnë një tekstin së bashku për këtë këngë. Kënga ka një mesazh me rreshtave, duke treguar konotacionin “Jemi njo”, duke i inkurajuar ata të jenë të vetëdijshëm për ndryshimet që po ndodhin dhe bashkimin mes dy shteteve shqiptare.

Në këtë këngë, këta artistë kanë arritur të bashkojnë dy zhanre të ndryshme, duke sjellë një shijen dhe stilin e ri në muzikën shqiptare.

Muzika e kësaj kënge është krijuar nga producenti i njohur Florent Boshnjaku. Ai ka arritur të sjellë një kombinim të mirëfilltë midis zhanreve të ndryshme muzikore.

Kënga ka ritme të ngrohta dhe beat-e tërheqëse, ku kombinohen muzika hip-hop dhe muzika klasike me interpretim nga ikona Inva Mula, transmeton Teleshkronja Post.

Bashkëpunimi i Inva Mula, Getto Geasy dhe Mc Kresha në këngën e re “Jemi njo” është një hapa përpara në muzikën shqiptare.

Këta artistë kanë arritur të bëjnë një bashkëpunim të suksesshëm mes zhanreve të ndryshme muzikore./ TeleshkronjaPost.com