Këta janë katër banorët e “Big Brother VIP Albania” që po e agjërojnë Ramazanin

Me ardhjen e muajit të Ramazanit, bota islame po përgatitet për agjërim. Sot është dita e parë e këtij muaji të shenjtë për Myslimanët ku te shume prej besimtareve te kesaj feje e agjerojne kete muaj si adhurim ndaj zotit dhe fese qe ata besojne duke mbetur pa ushqim e pije per disa ore.

Ata duhet te rrine pa ngrene e pa pire qe nga lindja e diellit deri ne perendim te diellit dhe pastaj te qelin iftarin. Ne Kosove e Shqiperi ka shume besimtare myslimane qe e mbajne agjerimin madje edhe shume prej VIP qe e kane treguar publikisht.

Ndërkohë që këtë muaj e kanë pritur edhe banorët e Big Brother VIP Albania, të cilët edhe janë zgjuar për syfyr mbrëmë. Nita, Gerti dhe Fotinia mbrëmë janë zgjuar për syfyr, duke u përgatitur që ta fillojnë agjërimin për ditën e parë të Ramazanit. Ndersa sot Qetesori ku u zgjua tha se edhe ai do ta mbaj diten e pare te Ramazanit duke agjeruar.

Ndryshe, ka dy tre dite qe banoret e Big Brother Vip Albania kane qendruar ne paqe dhe nuk ka pasur debate te ashpra mes tyre. Nominimi i Oltes dhe Kiares koke me koke eshte menduar qe do kete dinamika te medha por ka ndodhur krejt e kunderta e kesaj pasi jane shume te qete. /TeleshkronjaPost/

, Teleshkronja Post

Burimi: InfoKosova