Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot feston ditëlindjen

Me 4 korrik ka ditëlindjen kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, transmeton Teleshkronja Post.

Sot drejtuesi i qeverisë shqiptare, Edi Rama, mbushë plotë 58 vite. I lindur në Tiranë në vitin 1964, ka qenë kryetarë edhe i i kryeqytetit shqiptarë.

Në postimin e tij për pavarësinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shumë ndjekës e uruan Ramën për ditëlindje, duke i shkruar fjalët më të mira.

“MIRËMËNGJES, dhe në këtë ditë të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, 4 korrikun e 100 vjetorit të marrëdhënieve tona diplomatike, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama./Teleshkronja Post/