Luiz Ejlli: Politika pa Berishën është si ‘Big Brother’ pa mua

Padyshim Luiz Ejlli është një nga banorët më të lakuar dhe më të ndjekur në Big Brother Vip 2.Ndonëse e ka shprehur disa herë brenda shtëpisë simpatin dhe respektin që gëzon për kreun e Partisë Demokratik Sali Berisha.

Së fundmi ai ka bërë dhe një krahasim teksa në një bashkëbisedim me banorët e tjerë u shpreh se:

“Politika pa Berishën është si Big Brother pa mua”. “Unë vd.s për të. Politika pa Berishën është si shtëpia e Big Brother pa mua”, u shpreh ai.

Tema politike nisi në sajë të një imitimi të dy krerëve të partive, Rama dhe Berisha, ku Luizi refuzoi që të imitonte kryeministrin Rama.

Luiz gjithashtu tha se nëse do kishte një mundësi për të marrë pjesë në një video-konferencë me Ramën gjatë qëndrimit në BBVA, do t’i kërkonte të largohej.

Kujtojmë se Luizi vetëm pak ditë më parë ngriti një dolli për kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha.”Këtë gotë e çoj për Sali Berishën, e kam idhull“, u shpreh ai./TeleshkronjaPost/