Luizi Ejlli zbulon a do përfshihet në politikë në “Më lër të flas”

Luiz Ejlli, fituesi i sezonit të dytë të Big Brother VIP në Shqipëri, dha një intervistë pas daljes nga shtëpia e famshme në të cilën foli për eksperiencën e tij dhe për reagimet që ka marrë nga publiku dhe kandidatët e tjerë të shfaqjes.

Gjatë intervistës në emisionin “Më lër të flas” me Donald dhe Romeo Veshaj, Luizi u pyet nëse do të hynte në politikë pas suksesit që ka arritur në skenën publike.

Përgjigja e tij ishte se ai do të qëndrojë jashtë politikës, pasi nuk e sheh veten e tij si pjesë të saj, njofton TeleshkronjaPost.

Ndërsa Luizi nuk ka planifikuar të hyjë në politikë, ai e inkurajoi publikun të votojë dhe të ndikojë në zgjedhjet e tyre. Ai u bëri thirrje secilit qytetar shqiptar që të shfrytëzojë të drejtën e tyre për të votuar dhe të jenë pjesë e procesit demokratik të vendit. Kjo ishte një mesazh i rëndësishëm për shqiptarët, sidomos në kohën kur mungon pjesëmarrja në zgjedhjet vendore.

Luizi gjithashtu foli për kandidatët e tjerë të Big Brother VIP 2 dhe u tregua i kënaqur me marrëdhëniet e tij me ta. Ai shprehu bindjen se fitoi jo vetëm spektaklin, por edhe zemrat e kandidatëve të tjerë. Ai falenderoi publikun dhe kandidatët e tjerë për mbështetjen dhe dashurinë që i kanë treguar në gjatësinë e shfaqjes.

Luiz Ejlli është një personalitet i njohur në Shqipëri dhe ka marrë pjesë në shumë projekte artistike në vendin e tij. Ai është i njohur për talentin e tij në muzikë dhe ka fituar shumë çmime në karrierën e tij artistike. Fitimi i tij në Big Brother VIP 2 u prit me gëzim nga publiku dhe u bë lajm i madh në media vendore.

Pavarësisht prej refuzimit të tij për të hyrë në politikë, Luizi mbetet një figurë e njohur dhe e respektuar në vendin e tij. Ai vazhdon të jetë një model për shumë të rinj shqiptarë dhe një simbol i arritjeve të mundshme në vendin e tyre. Fitimi i tij në Big Brother VIP 2 do të mbetet një moment i rëndësishëm në karrierën e tij dhe një moment i ndjekur me shumë interes nga publiku shqiptar.