Momentin e tërmetit në Turqi: Infermieret vrapuan për të shpëtuar foshnjat në inkubatorë

, Teleshkronja Post
Photo: BBC.

Numri i të personave që kanë ndërruar jetë nga tërmetet e njëpasnjëshme në Turqi dhe Siri ka kaluar shifrën e mbi 33 mijë personave.

Atje, si pasojë, misionet e dëshpëruara të shpëtimit po vazhdojnë aktivitetin e tyre aq sa munden për të shtatën ditë radhazi, përcjellë TeleshkronjaPost.

Në këtë drejtim janë publikuar edhe disa pamje që thuhet se vijnë nga një spital në Turqi, të regjistruara në momentin e tërmetit. Shiko VIDEON KËTU.

Qeni i FSK-së duke marrë ndihmë e parë, pas lëndimit në Turqi

Ushtria e Kosovës shpëton vogëlushen 2 vjeçare në Turqi