Ndërron jetë luftëtari i orëve të para të UÇK-së, Zeqir Shala (FOTO)

Ka ndërruar jetë sot ushtari i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zeqir Shala, njofton Teleshkronja Post. Lajmin e dha ish-eprori i UÇK-së, Elmi Shala, me një postim në rrjetin social Facebook:

Sot heret ne mengjes morem lajmin e hidhur se ndërroi jetë bashkëluftëtari i oreve te para te UÇK-se Zeqir Shala.

Baca Zeqe siq e quanim ne bashkeluftetaret e tij e kishte një jetë të tërë në shërbim të Atdheut si para lufte, në luftë se bashku me ter familjen e tije

Në emër të bashkeluftetareve te Kompanise se –
I-re Batalioni i III-re te Brigades 113 Muje Krasniqin te UÇK-së i shprehim ngushllimet me te sinqerta Familjes Shala!

Lavdi jetës dhe veprës së Baces Zeqe! /TeleshkronjaPost.com/