Në PRIME Armaldo shpërtheu ndaj Luizit, çohet dhe bërtet: Ky zotëria këtu mua kë ka bërë…

PRIME: Loja e Armaldos në shtëpi ka krijuar konfuzion, jo vetëm për publikun por edhe për banorët në shtëpi. Ai fillimisht u pozicionua krah Luizit, më pas shkoi te Olta, ndërsa tani është zënë me të dy.

Pozicioni i tij në shtëpi është i paqartë. Ai pati një përplasje të fortë me opinionisten Zhaklin Lekatari, ndërsa e justifikoi situatën me idenë që në shtëpi ka presion.

Kristi: Ai asnjëherë nuk bën hape ekstreme, pra ose të qëndrojë me Luizin, ose me Oltën. Unë besoj që ai duhet të fillojë të krijoi një gjë vetë.

Zhaklin: Unë e shikoj pak a shumë si Kristi. Mendoj se abu zohet shumë me fjalët, mik, shok, vëlla, motër. Nuk mund të sillesh me një mik apo me një vëlla në këtë mënyrë.

, Teleshkronja Post

Armaldo ka flirtuar me Oltën, kur ka patur nevojë për të. Kur Luizi, i ktheu shpinën, Armaldo u tërhoq. Gjithmonë ka luajtur në një zonë gri. Ai është në një kr izë të identitetit dhe lojës së tij. Armaldo ka tentuar të krijoi një aleancë me Kristin, ndërsa tani e shoh të mërzitur.

Arbër: Ditët e fundit ka patur momente flirti me Oltën. Ky program në fund të fundit, ka vetëm një fitues.

Armaldo: Nuk është e lehtë të mbash presionin e lojës.

Zhaklin: Në shumë “Prime” të kemi tërhequr vërejtje që të mos e teprosh me vëllazërinë.

Armaldo: Me çfarë vëllazërie, ky gënjeu të gjithë shqiptarët. Ky zotëria këtu kur pati debat me Oltën, erdhi qau aty me mua. Unë që jam ai tradhëtari, ai maskarai, ai qeni… , pse duhet perceptuar sikur unë nga ky shkova te Olta. Unë çdo mëngjes, drekë dhe darkë më ndryshohet emri këtu, për shkak të këtij zotërisë këtu. Do mundohem të gjej pozicionin tim.

Zhaklin: Po flasim për dy dimensione të ndryshme. Ti duhet t’i qëndrosh fjalës tëndë deri në fund. Kur fjala jote ndryshon në çdo prime, bëhesh i pabesueshëm. Ti po e përdor situatën si të duash ti. Duhet të kesh një linjë logjike nga fillimi në fund. Duhet t’i qëndrosh një vendimi nga fillimi në fund. Ju një herë ofendoheni, ndërsa të nesermen, putheni e përqafoheni. Kristi po të mban shumë mirë qëndrim.

Kristi: Ty të vendosën epitetin “Maestro” dhe të pëlqeu sepse kishte efekt pozitiv. Ky epitet mori konotacion të keq. Ti e bërë si identitet këtu.
Armaldo: Si e bëra ma shpjego.
Kristi: Ti e pranove me krenari. Kur ty të quajnë lloj lloj gjërash, ti qesh.

, Teleshkronja Post

Armaldo: E ke shumë gabim. Unë qendrova kastile i fundit për të kuptuar se si do shkonin votimet. Unë nuk doja që Ermiona të ishte lider. Kur erdha këtu Ermiona kishte marrë më shumë vota se Kiara. Unë me Kiarën kam patur një marrëdhënie të mirë dhe përpara Luizit.

Arbër: Unë kam parë që ky donte që Kiara të dilte në nominim me Luizin dhe Bledin.
Armaldo: Cila ka qenë arsyeja Arbër.
Arbër: Na e thuaj ti Maestro.

Luiz: Thuaje përpara të gjithëve arsyen.
Armaldo: Gruan e ke jashtë, këtu është lojtare. Ti nuk je burrë. Nuk je lojtar. Trego aftësitë e tua si lojtar./TeleshkronjaPost/