Pamje nga takimi për normalizim mes Albin Kurtit dhe Vuçiq në Bruksel, Borell kapë kokën [VIDEO]

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel.

Bashkimi Europian ka publikuar pamje nga takimi trepalësh mes kryeministrit Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesve të lartë të BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Joseph Borrell u deklarua fillimisht se nga ky takim, pret qasje konstruktive nga të dyja palët, transmeton teleshkronjapost.com

Shikoni pamjet e publikuara, dersisa pas pak Borell del në konferencë për media për të njoftuar si ka shkuar takimi.