Pavarësia e Kosovës// Serbët kapen me Xhakën: ‘Nuk lë rast pa lëshuar…’!

ANGLI – Mediat serbe shkruajnë se lojtari i Arsenalit dhe i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka nuk resht së provokuari Serbinë.

Që nga ajo festë skandaloze e golit në Kupën e Botës 2018 në Rusi, ai ka përdorur pothuajse çdo mundësi për të gjuajtur një shigjetë helmuese ndaj Serbisë.

Kështu ishte edhe sot, i referohen ato një postimi në rrjetet sociale të shqiptarit Granit Xhaka ku u uron pavarësinë e Kosovës, transmeton TeleshkronjaPost.

Në ditën kur e ashtuquajturat Kosova shpalli në mënyrë të njëanshme pavarësinë 15 vite më parë, Xhaka u deklarua në rrjetet sociale dhe me flamurin e të ashtuquajturit Kosovë, vazhdon komenti në mediat serbe Kosova në formë zemre ka shkruar:

“Gëzuar Pavarësinë e Kosovës”./TeleshkronjaPost/

, Teleshkronja Post