Ramush Haradinaj nervozohet me gazetarin Ermal Pandurin: “Bon kujdes.”

Ndërprerja e fjalës në emision televiziv Debat Plus e ka nervozuar keq liderin e AAK’së, Ramush Haradinaj.

Derisa, Haradinaj ishte duke folur në emisionin “Debat Plus” te Ermal Pandurit, i është marr vëmendja për një lidhe diretke që moderatori e transmetoi e që ndërlidhej me takimin e vonshëm të Kurtit me Miroslav Lajçak, si dhe emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, përcjell Insajderi.

Ky veprim i moderatorit e ka nervozuar Haradinaj i cili e kritikoi për mënyrën se si po e udhëhiqte emisioni.

Moderatori po e pyeste Haradinaj se ‘a duhet me dërgu në shtëpi Albin Kurtin‘. E Haradinaj ia ktheu që “më mirë me të dërgu ty në shtëpi, qysh je duke e udhëheqë emisionin se Kurtin”.

“Ju me keni ftuar në studio, për befasi të tilla është mirë që të dakordohemi paraprakisht. Nëse ki interesim me me pas prapë në studo bëj kujdes” i tha Haradinaj.

Me pas, moderatori i kërkoi falje kreut të AAK’s për ndërprerjen.

“Ju kërkoj ndjesë z.Haradinaj”, tha Panduri.