Real Madridi me mungesa ndaj Al Ahlyt, formacionet zyrtare për gjysmëfinale

Ekipi spanjoll i Real Madridit do të luaj sonte ndaj skuadrës egjiptiane Al Ahly, në ndeshjen gjysëmfinale të Kpës së Botës për klube.

Ndeshja zhvillohet në ”Stade Moulay Abdallah” në qytetin e Rabat të Morokos, më fillim nga ora 20:00, shkruan IndeksOnline.

Mbretërit kanë disa mungesa të rëndësishme në këtë përballje, ku mungojnë portieri Courtois, Eder Militao dhe Karim Benzema, transmeton Teleshkronja Post.

Fituesi i sotëm në finale do të luaj kundër skuadrës arabe, Al Hilal, e cila mbrëm mposhti skudrën braziliane Flamengo me rezultat 3-2.

Formacionet zyratre te të dy ekipeve:

, Teleshkronja Post

Al-Ahly starting XI (TBC): El Shanawy, Hany, Metwaly, Abdelmonem, Maaloul, Dieng, Kahraba, Fathi, El Solia, Mohamed, Tau./TeleshkronjaPost/