Sa deputetë votuan pro Qeverisë Kurti II ?

Votohet qeveria Kurti 2

Pasi Kuvendi i Kosovës zgjodhi Glauk Konjufcën kryetar të Kuvendit, në parlamentin e Kosovës është votuar Qeveria e re.

Albin Kurti është përsëri kryeministër i Kosovës, një vit pasi ishte shkarkuar në kohë pandemie.

Me 67 vota pro dhe 30 vota kundër, Kurti ka marrë besimin e popullit dhe të deputetëve për të qeverisur vendin, transmeton Gazeta TeleshkronjaPost.

Brenda pak ditëve në Kuvendin e Kosovës është paralajmëruar edhe votimi për presidentin e vendit, me kandidaten për presidente nga koalicioni qeveriës, Vjosa Osmani.

Zëvëndëskryeministër i parë në Qeverinë Kurti është emëruar Besnik Bislimi, zëvëndëskryeministre dhe ministre e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, zëvëndësministri e tretë, Emilia Redzepi. Ministre e Arsimi, Shkencës dhe Teknologjisë do të jetë Arbërie Nagavci.

Ministër i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të jetë Hajrullah Çeku.

Ministër i Minsitrisë së Administrimit Lokal do të jetë Elbert Krasniqi.

Ministër i Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës do të jetë Liburn Aliu.

Ministër i Ministrisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural do të jetë, Faton Peci.

Ministër i Ministrisë së Mbrojtjes do të jetë Armend Mehaj.

Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla.

Ministre e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

Ministre e Ministrisë së Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Ministër i Ministrisë për Komunitete dhe Kthim është i rezervuar për një kandidat nga Lista Serbe.

Ministër për Ministrinë e Zhvillimit Rajonal është Fikrim Damka./TeleshkronjaPost/

122 thoughts on “Sa deputetë votuan pro Qeverisë Kurti II ?”

 1. [url=http://a4drugstore.com/]mail order pharmacy[/url] [url=http://cialiselilly.com/]order cialis online[/url] [url=http://afdviagra.com/]viagra cream price[/url] [url=http://tadalafilmstore.com/]order tadalafil from canada 5mg[/url] [url=http://viagrasmo.com/]how much is a 100mg viagra[/url] [url=http://brandivermectin.com/]ivermectin over the counter canada[/url] [url=http://viagra100x.com/]where can i order generic viagra[/url] [url=http://hydroxychloroquine247.com/]quineprox 80 mg[/url] [url=http://upcialis.com/]cialis for sale cheap[/url] [url=http://cialissd.com/]cheap cialis daily[/url]

 2. [url=http://furosemidex.com/]furosemide 20 mg daily[/url] [url=http://tadalafilmstore.com/]generic tadalafil from india[/url] [url=http://viagranmed.com/]cheap viagra in usa[/url] [url=http://cialisgmed.com/]cialis otc uk[/url] [url=http://viagrafour.com/]generic viagra online for sale[/url]

 3. [url=https://ivermectinfast.com/]ivermectin 400 mg[/url] [url=https://prozacfluoxetinecaps.com/]buy brand name prozac online[/url] [url=https://brandivermectin.com/]buy stromectol online uk[/url] [url=https://cialisnrg.com/]generic cialis nz[/url] [url=https://tadalafil24h.com/]tadalafil 15mg[/url]

 4. [url=http://viagradex.com/]viagra online safely[/url] [url=http://adnviagra.com/]buy viagra paypal uk[/url] [url=http://viagraibuy.com/]where can i get viagra in australia[/url] [url=http://lynxpharmacy.com/]pharmaceutical online[/url] [url=http://zbcialis.com/]india cialis generic[/url] [url=http://tadalafilmstore.com/]generic cialis tadalafil[/url] [url=http://afdviagra.com/]generic for viagra[/url] [url=http://viagradpill.com/]viagra canada for sale[/url] [url=http://pharmacyvi.com/]top 10 pharmacies in india[/url] [url=http://tadalafil24h.com/]generic tadalafil pills[/url]

 5. [url=http://zbcialis.com/]where to buy cialis in canada[/url] [url=http://viagraibuy.com/]male viagra[/url] [url=http://buyventolinalbuterol.com/]ventolin tablet price[/url] [url=http://cialisworx.com/]cialis 2.5 mg canada[/url] [url=http://toptadalafil.com/]buy tadalafil 100mg[/url]

 6. [url=http://sildenafiltop.com/]sildenafil 2[/url] [url=http://xtviagra.com/]viagra compare prices[/url] [url=http://arpviagra.com/]viagra online generic canada[/url] [url=http://viagrapde.com/]purchase cheap viagra online[/url] [url=http://cialisdiv.com/]cialis usa pharmacy[/url]

 7. [url=https://mencialis.com/]cialis for sale online in canada[/url] [url=https://viagrapap.com/]how do you get viagra[/url] [url=https://kamagraedtab.com/]cheap kamagra oral jelly[/url] [url=https://lisinoprilpills.com/]prinivil 10 mg tablet[/url] [url=https://ibviagra.com/]sildenafil tablets 100mg for sale[/url] [url=https://cialisveo.com/]generic cialis 5mg cost[/url] [url=https://viagraxt.com/]buy viagra online no prescription[/url] [url=https://wmdrugstore.com/]mexico pharmacy order online[/url] [url=https://hydroxychloroquinemedication.com/]plaquenil cost without insurance[/url] [url=https://findcialis.com/]cialis buy online usa[/url]

 8. [url=https://cialismen.com/]buy cialis rx[/url] [url=https://cialisext.com/]cialis pills price[/url] [url=https://ibviagra.com/]tadalafil for women[/url] [url=https://ivermectinbest.com/]buy stromectol canada[/url] [url=https://sildenafiledpill.com/]sildenafil online canada[/url] [url=https://viagraphe.com/]viagra 100mg online[/url] [url=https://nsiviagra.com/]generic sildenafil online[/url]

 9. [url=http://lisinoprilpills.com/]lisinopril 2.5 tablet[/url] [url=http://cialispmed.com/]tadalafil tablets in uk[/url] [url=http://sildenafiledpill.com/]sildenafil 25 mg buy[/url] [url=http://jeanpharmacy.com/]online pharmacy viagra[/url] [url=http://neurontinnorx.com/]gabapentin 100mg[/url] [url=http://antabuseforsale.com/]buying antabuse online[/url] [url=http://omdcialis.com/]cialis daily online canada[/url] [url=http://kamagraedtab.com/]cheap kamagra pills[/url] [url=http://edaviagra.com/]how to buy generic viagra from canada[/url] [url=http://gnrcialis.com/]tadalafil 100 mg uk[/url]

 10. [url=https://slviagra.com/]where can i buy 1 viagra pill[/url] [url=https://edaviagra.com/]buy cheap viagra generic online[/url] [url=https://cialismen.com/]best price cialis 10mg[/url] [url=https://maletadalafil.com/]cialis 10mg uk[/url] [url=https://cialisdiv.com/]cialis no prescription canada[/url]

 11. [url=http://tadalafilhow.com/]tadalafil price online[/url] [url=http://malecialis.com/]cialis 200mg price[/url] [url=http://prednisoneorder.com/]deltasone[/url] [url=http://dscialis.com/]where can i buy cialis in canada[/url] [url=http://xtviagra.com/]cost of generic viagra in mexico[/url]

 12. [url=http://viagraed.com/]viagra generic 20 mg[/url] [url=http://levitramedicine.com/]levitra online[/url] [url=http://ibviagra.com/]viagra generic in mexico[/url] [url=http://malecialis.com/]best online cialis pharmacy[/url] [url=http://nsiviagra.com/]how to order sildenafil online[/url]

 13. [url=https://viagraspecial.com/]sildenafil comparison[/url] [url=https://mencialis.com/]cheap cialis 20mg online[/url] [url=https://viagrax10.com/]viagra tablet canada[/url] [url=https://xtviagra.com/]viagra.com[/url] [url=https://tadalafilhow.com/]tadalafil 20 mg over the counter[/url] [url=https://edaviagra.com/]viagra pills[/url]

 14. [url=http://buycialispill.com/]cialis online purchase canada[/url] [url=http://ivermectinstrm.com/]ivermectin tablets[/url] [url=http://tadalafilord.com/]tadalafil generic otc[/url] [url=http://diflucantab.com/]cost of diflucan in india[/url] [url=http://viagrasafepills.com/]rx sildenafil[/url]

 15. [url=https://axviagra.com/]generic viagra free shipping[/url] [url=https://ivermectinstrm.com/]ivermectin 4[/url] [url=https://sildenafilext.com/]generic sildenafil online[/url] [url=https://cialisaws.com/]cialis pills for sale in canada[/url] [url=https://tadalafilord.com/]cheapest tadalafil india[/url]

 16. [url=http://ataraxtab.com/]atarax 50 mg cost[/url] [url=http://buycheapcialis.com/]cialis generic in us[/url] [url=http://cialisgmd.com/]generic cialis online without prescription[/url] [url=http://sxcialis.com/]can i buy generic cialis[/url] [url=http://viagrahx.com/]generic viagra for sale online[/url]

 17. [url=https://ezralending.com/]personal loan apply[/url] [url=https://dylanlending.com/]easy loans no credit check[/url]

 18. [url=https://cialisaws.com/]generic cialis 20 mg[/url] [url=https://askcialis.com/]silagra soft[/url] [url=https://tadalafilord.com/]buy tadalafil[/url] [url=https://pccialis.com/]can you order cialis online[/url] [url=https://diflucantab.com/]3 diflucan pills[/url] [url=https://cialissave.com/]buy cialis free shipping[/url] [url=https://nrxviagra.com/]where to buy viagra tablets[/url] [url=https://cialisvx.com/]purchase cialis online cheap[/url]

 19. [url=http://ataraxtab.com/]atarax online[/url] [url=http://ivermectinpack.com/]ivermectin cream 1%[/url] [url=http://pccialis.com/]cheap online generic cialis[/url] [url=http://drtadalafil.com/]can you buy generic cialis[/url] [url=http://viagratwo.com/]viagra online with paypal[/url] [url=http://cialislowcost.com/]cialis purchase[/url] [url=http://stratteratabs.com/]strattera canadian pharmacy[/url] [url=http://viagrats.com/]generic viagra 100mg for sale[/url] [url=http://viagrahx.com/]can i buy sildenafil over the counter[/url] [url=http://cialissave.com/]cialis price comparison[/url]

 20. [url=http://cialisgenericonline.com/]buy discount cialis[/url] [url=http://xtcialis.com/]can i buy generic cialis[/url] [url=http://stratteratabs.com/]strattera prescription drug[/url] [url=http://tadalafilabc.com/]generic tadalafil 20mg uk[/url] [url=http://viagratwo.com/]genuine viagra tablets[/url]

 21. [url=http://tadalafilxs.com/]cialis 20 mg buy online uk[/url] [url=http://xenicalworx.com/]xenical medicine price[/url] [url=http://stratteratabs.com/]cheap generic strattera[/url] [url=http://viagramst.com/]viagra price online india[/url] [url=http://pccialis.com/]cheapest generic cialis 20mg[/url] [url=http://viagrasafepills.com/]viagra for women in india[/url] [url=http://askcialis.com/]cost of cialis[/url] [url=http://buycialistablets.com/]cialis generic discount[/url] [url=http://viagragenericpill.com/]viagra on the web[/url] [url=http://cialisvx.com/]cialis uk[/url]

 22. [url=https://levilending.com/]loan without checking account[/url] [url=https://cashadvanceln.com/]cash advance bad credit[/url]

 23. [url=https://viagragenericpill.com/]brand viagra online[/url] [url=https://cialisgenericonline.com/]cialis on line[/url] [url=https://viagrasafepills.com/]buy viagra usa[/url] [url=https://tadalafilcheaper.com/]tadalafil 10mg online[/url] [url=https://tadalafilord.com/]tadalafil for sale without prescription[/url] [url=https://sxviagra.com/]can you buy viagra over the counter uk[/url] [url=https://viagrahx.com/]viagra soft sale[/url]

 24. [url=http://micialis.com/]where can i get cialis online[/url] [url=http://cialis5x.com/]tadalafil over the counter usa[/url] [url=http://buycialischeap.com/]female cialis australia[/url] [url=http://drtadalafil.com/]cialis for sale online[/url] [url=http://viagrapm.com/]generic viagra usa[/url] [url=http://cialissave.com/]generic tadalafil[/url] [url=http://sildenafilvt.com/]order viagra online paypal[/url] [url=http://buycialistablets.com/]tadalafil daily uk[/url] [url=http://sxviagra.com/]generic viagra for sale[/url] [url=http://modafinilxr.com/]modafinil online uk paypal[/url]

 25. [url=http://viagratwo.com/]generic viagra effective[/url] [url=http://ataraxtab.com/]atarax[/url] [url=http://doxycyclineab.com/]doxycycline 100mg tablet[/url] [url=http://sildenafillowcost.com/]sildenafil daily[/url] [url=http://tadalafilabc.com/]buy tadalafil 20mg price canada[/url]

 26. [url=http://cialislowcost.com/]on line cialis[/url] [url=http://dxviagra.com/]buy generic viagra online free shipping[/url] [url=http://abviagra.com/]sildenafil 50 mg online uk[/url] [url=http://sildenafilax.com/]uk viagra buy[/url] [url=http://viagrasearch.com/]50 mg viagra[/url] [url=http://viagragenericpills.com/]over the counter viagra 2018[/url] [url=http://cialisvx.com/]buy cheap cialis[/url] [url=http://pccialis.com/]cialis 40mg online australia[/url] [url=http://viagramst.com/]viagra online india price[/url] [url=http://ivermectininstock.com/]stromectol covid[/url]

Comments are closed.