Shiko Liverpool vs Real Madrid LIVE

Real Madrid udhëton sonte në Anfield për t’u përballur me Liverpoolin, një reprizë kjo e finales së Ligës së Kampionëve

Pas një paraqitje heroike të Thibaut Courtois dhe Vinicius Jr në finalen e Ligës së Kampionëve, Real Madridi do t’i kryqëzojë rrugët me Liverpoolin në një ndeshje drithëruese në Ligën e Kampionëve në Anfield.

Reds duket se janë kthyer përsëri tek ai ekipi magjik pasi që ka fituar dy ndeshje rresht para se të hyjë në këtë ndeshje të madhe. Rikthimi i disa lojtarëve të lënduar – sidomos e yllit të mbrojtjes Virgil Van Dijk – i ka dhënë Jurgen Kloppit më shumë hapësirë për veprim kundër një kundërshtari ku ata kanë vuajtur për të fituar kohëve të fundit.

Real Madrid ka pasur disa takime me Liverpoolin dviteve të fundit, përfshirë dy finale të Ligës së Kampionëve në Cardiff dhe në Francë. Por mjeshtri gjerman shpreson që ata të bëjnë një paraqitje fantastike në shtëpi në një sezon jo të mirë deri me tani.

Shiko ndeshjen këtu LIVE LINKU 1

Shiko ndeshjen këtu LIVE LINKU 2

Shiko ndeshjen këtu LIVE LINKU 3