Supergol nga Vedat Muriqi, shënon përsëri kundër Real Madridit (VIDEO)

Pirati nga Kosova, Vedat Muriqi e ka kaluar Mallorcan në epërsi ndaj Real Madridit, shkruan Teleshkronja Post.

Sulmuesi kosovar shënoi një gol të bukur me kokë në minutën e 13-të të ndeshjes dhe është hera e dytë për të që shënon gol ndaj Real Madridit.

Ky është goli i dytë i Muriqit kundër Real Madridit, pasi kishte shënuar edhe në ndeshjen e kaluar.