Shkëlqen Arbër Zeneli, Kosova 4-0 Lituania [VIDEO]

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte ka zhvilluar një ndeshje miqësore ndaj Lituanisë, ku edhe shënoj fitore bindëse me rezultat 4-0 në Stadiumin “Fadil Vokrri.”

E gjithë ndeshja u dominua nga Kosova, ku spikati super lojtari Arbër Zeneli me dy gola, ndërsa edhe Halimi e Muriqi lanë shenjë me nga një gol, transmeton Teleshkronja Post.

Goli i parë në ndeshje erdhi vetëm pas 27 minutash lojë, ku pas një super aksioni Arbër Zeneli shënoi një gol, specialitet i tij.

Në vazhdim Vedat Muriqi ka arritur që të shënojë golin e 11-të për Kosovën, duke ‘ngulitur’ topin me kokë në portën e Lituanisë, për rezultatin 2-0.

Më vonë Arbër Zeneli u rikthe prapë në skenë duke shënuar golin e dytë në ndeshje dhe të tretin për Kosovën.

Mbrëmjen e përmbylli super Besar Halimi, i cili ka shënuar golin e katërt për Kosovën në miqësoren ndaj Lituanisë dhe rezultati përfundimtarë 4-0./TeleshkronjaPost/