Prishtina e kthen Pefqelin

Mesfushori Mërgim Pefqeli është prezantuar të enjten te skuadra e Prishtinës.

Klubi kryeqytetas ka njoftuar se Pefqeli ka firmosur kontratë dyvjeçare.

28-vjeçari sezonin e fundit ishte pjesë e Malishevës, ndërsa ka thënë se është i lumtur që po kthehet te Prishtina. Ai edhe më herët ka luajtur për Prishtinën, duke shënuar 12 gola në 75 paraqitje.

Po ashtu, Pefqeli ka bërë karrierë edhe te Llapi, Trepça ’89, Trepça, Hajvalia e Fushë Kosova.

Barcelona pret oferta për Memphis Depay

Klubi katalunas, Barcelona po pret oferta për sulmuesin holandez, Memphis Depay, i cili është në listën e lojtarëve që mund të largohen.

Sipas gazetës Sport, Barça do të dëgjojë ofertat prej 20 milionë euro ose më shumë për sulmuesin holandez, një vendim që ka shkaktuar disa debate brenda klubit.

Sulmuesi është i dobishëm për Xavin dhe ata do të përpiqen të rinovojnë marrëveshjen e tij nëse ai nuk largohet.

Por, gjithashtu është një mundësi e mirë për Barcelonën për të fituar para duke qenë se ka vetëm edhe një vit të mbetur në marrëveshjen e tij dhe dy sulmues të tjerë duhet të vijnë gjatë kësaj vere.

Tani për tani, klubi nga Camp Nou ka marrë një interes, por jo oferta konkrete për Memphisin.

Depay iu bashkua Barçës verën e kaluar si një transferim i lirë nga Lyon, duke nënshkruar një kontratë deri në vitin 2023.

Jo vetëm Sterling, Chelsea projekton transferimin edhe një tjetër ylli të Cityt

Chelsea thuhet se ka zhvilluar bisedime me Manchester Cityn për mundësinë e nënshkrimit të Nathan Ake si dhe Raheem Sterling.

Sportsmail raportoi të hënën se Todd Boehly kishte kontaktuar me kampionët e Ligës Premier me synimin për të përfunduar një marrëveshje për Sterlingun gjatë javës së ardhshme.

Anglezi ka zhvilluar tashmë diskutime pozitive me trajnerin e Bluve, Thomas Tuchel për mënyrën se si do të përdoret në Stamford Bridge, me atë bisedë që forcon dëshirën e 27-vjeçarit për t’u larguar nga Etihad Stadium.

Dhe The Telegraph pretendon se Boehly gjithashtu kërkoi një vlerësim për Aken, i cili ka lëvizur drejt majës së listës së tyre të nënshkrimeve të mundshme në mbrojtje.

Tuchel ishte i interesuar për nënshkrimin e Akes kur ai ishte në krye të Borussia Dortmundit dhe fakti që 27-vjeçari mund të luajë në anën e majtë të tre mbrojtësve për të zëvendësuar Antonio Rudigerin, si dhe të plotësojë në krahun e majtë dhe në mesfushë, është veçanërisht tërheqëse.

Ake kaloi shtatë vjet me Blues, duke iu bashkuar atyre në moshën 15-vjeçare.

Besohet se ai do të ishte i hapur për një rikthim, pasi nuk arriti të arrijë një pozicion të rregullt startues në Etihad.