Dy gola nga Ronaldo dhe Juventus në epërsi ndaj Inter [VIDEO]

Ka përfunduar pjesa e parë mes Juventusit dhe Interit në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Coppa Italia.

Ndeshja nisi furishëm nga Interi ku kaloj në avantazh brenda 9 minutash lojë pas golit të Lautaro Martinez për 1-0, shkruan Teleshkronja Post.

Më pas është barazuar rezultati në ndeshjen Inter-Juventus.Goli ka ardhur pas një penalltie tepër të dyshimtë që ju dha Interit.

Realizator nga pika e bardhë si zakonisht ishte Cristiano Ronaldo. Goli u shënua në minutën e 26-të. 

Ndërkaq Juventusi u rikthye në lojë fuqishëm ku prap Cristiano Ronaldo përfitoj nga gabimi trashanik i mbrojtjes së Interit dhe kaloj në epërsi.