Trajneri i Al Nassr: Ronaldo nuk do ta përfundoj karrierën tek Al Nasër

Cristiano Ronaldo nënshkroi kontratë dyvjeçare me para të mëdha me Al Nassr për të luajtur në Saudi Pro League; ai do të jetë 40 vjeç në fund të marrëveshjes së tij aktuale; Ish-ylli i Real Madrid dhe Juventus u largua nga Man Utd me pëlqim të ndërsjellë në nëntor.

Kapiteni portugez ndërpreu kontratën e tij me Manchester United në fillim të këtij sezoni përpara se të bënte një lëvizje në Ligën Saudite Pro në një marrëveshje dyvjeçare. Megjithatë, Rudi Garcia ka thënë se pesë herë fituesi i Topit të Artë do të luajë përtej përfundimit të kontratës së tij aktuale, kur ai do të jetë 40 vjeç.

“Cristiano Ronaldo është një shtesë pozitive, pasi ai ndihmon në shpërndarjen e mbrojtësve”, tha Rudi Garcia. “Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë. Ai nuk do ta përfundojë karrierën e tij në Al Nassr, ai do të kthehet në Evropë.”

Ronaldo fitoi tre tituj të Premier League, Kupën FA, dy Kupa të Ligës, Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Botës për Klube me United. Ai më pas vazhdoi të fitonte dy tituj të La Ligës, dy Kupa Spanjolle, katër tituj të Ligës së Kampionëve dhe tre Kupa të Botës për Klube me Real Madridin përpara se të fitonte dy tituj të Serie A dhe një trofe të Kupës së Italisë në tre vjet në Juventus.

Me më shumë se 800 gola në karrierë për klubin dhe vendin, Ronaldo do të synojë që më në fund të hyjë në listën e golave për klubin e ri Al Nassr në ndeshjen e tyre të radhës në ligë në Al Fateh më 3 shkurt.