Zbulohet lojtari që do ta veshë fanellën nr.7 tek Real Madridi

Sipas gazetës spanjolle El Mundo, Jude Bellingham, 19 vjeç, pritet ta veshë fanellën me numrin 7 në Real Madrid.

Adoleshenti anglez është prioriteti kryesor i Los Blancos në tregun e transferimeve dhe pritet të nënshkruajë me skuadrën e Carlo Ancelottit.

Marrëveshja finale mes Borussia Dortmundit të Bellinghamit dhe Real Madridit, sipas specialistit të transferimeve Fabrizio Romano, është arritur.

Mesfushori dhe Los Merengues kanë arritur tashmë një mirëkuptim personal për një marrëveshje që do ta shohë atë të nënshkruajë një kontratë gjashtëvjeçare.

Nëse Jude Bellingham merr numrin shtatë, ai do të vazhdojë trashëgiminë e disa prej lojtarëve më të mëdhenj të Real Madridit.

, Teleshkronja Post

Askush nuk e bëri këtë më shumë se Cristiano Ronaldo, i cili arriti suksese rekord duke zbukuruar numrin e famshëm të fanellës.

Gjatë qëndrimit të tij në Bernabeu, ai shënoi 450 gola në 438 ndeshje, ndërsa fitoi katër medalje të Ligës së Kampionëve.

Lojtari legjendar portugez ka fituar katër Topa të Artë në Bernabeu dhe është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të klubit./TeleshkronjaPost.com