6 maj – Zbulohen detaje nga finalja e Big Brother VIP Albania

Finalja e Big Brother VIP Albania – Më 6 maj, spektatorët e Big Brother VIP do të shohin finalen e madhe të sezonit. Ky është një nga eventet më të pritshme të vitit, të cilat ndiqen nga shumë njerëz nëpër botë, njofton TeleshkronjaPost.

Në këtë natë të veçantë, do të ketë shumë surpriza dhe emocione për të gjithë fansat e këtij show të madh. Gjithashtu, spektatorët do të kenë mundësinë për të votuar për kandidatët e tyre të preferuar, dhe të ndjekin garën e tyre drejt titullit të finales në Big Brother VIP Albania 2.

Para se të mbyllet spektakli, Arbana ka bërë disa komente interesante rreth takimeve të ardhshme të kandidatëve. Sipas produksionit, në total kanë mbetur vetëm 3 takime prime para se finalja e Big Brother VIP Albania të luhet.

Luizi duke bërë shaka ka kundërshtuar këtë numër dhe ka thënë se janë 4 takime e më pas finalja. Megjithatë, Arbana ka zbuluar se pas 3 takimeve, një të martë para finales nuk do të ketë spektakël dhe në vend të kësaj do të transmetohet emisioni Fan Club.

Në mënyrë të veçantë, Arbana ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me finalistët e Big Brother VIP, pasi në finale do të shkojnë vetëm 4 banorë, ndërsa mbrëmë Luizi dhe Dea Mishel dolën në votim kokë më kokë për një vend në finale, shkruan TeleshkronjaPost.com .

Spektatorët do të jenë në pritje të votimit final, ku ata do të kenë mundësinë të votojnë për kandidatin e tyre të preferuar ku gara pritet të jetë tejet e nxehtë, duke patur parasysh rivalitetet.

Ky është një moment i rëndësishëm për të gjithë fansat, pasi televotimi ndikon direkt në zgjedhjen e fituesit të edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania 2.

Gjithashtu para ca ditësh u përfol nëpër media se finalja e Big Brother do të mbahet në stadiumin ikonik “Air Albania”, ende pa konfirmim zyrtar nga Top Channel.

Një gjë dihet sigurt, finalja e Big Brother VIP Albania me 6 maj pritet të jetë një spektakël i mrekullueshëm dhe publiku do kënaqet.

Për të ndjekur finalen e Big Brother VIP, shikuesit mund të ndjekin transmetimet e TeleshkronjaPost.com në faqen tonë të internetit. / TeleshkronjaPost